preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie, SaaS, CRM w chmurze

Ranking firm IT i Software House w Polsce

Szukasz wykonawcy dedykowanego oprogramowania IT, programisty w rozliczeniu godzinowym, specjalistów w danej technologii? Tutaj znajdziesz zestawienie wszystkich firm typu software house w Polsce. Porównuj, oceniaj i wybieraj w oparciu o opinie innych.

Czy świat potrzebuje software house'ów?

Praktycznie każda branża korzysta obecnie z większej lub mniejszej ilości systemów teleinformatycznych. Różnego rodzaju CRM-y, aplikacje mobilne, nawet posiadanie własnej strony www to zadania realizowane w obszarze IT. Przedsiębiorstwa, które potrzebują narzędzi skrojonych na miarę indywidualnych potrzeb bardzo często sięgają po usługi software house’ów. Są to wyspecjalizowane firmy, które tworzą oprogramowanie niezbędne do realizowania określonych procesów biznesowych.

Czym jest software house?

Software house to pojęcie stosunkowo młode, przez co dość wiele osób spoza branży IT nie do końca wie, co ono oznacza. Najogólniej rzecz ujmując, są to specjalistyczne firmy, które zajmują się tworzeniem oprogramowania. Główną ideą narzędzi tworzonych przez software house’y jest ich ścisłe dopasowanie do potrzeb przedsiębiorcy. Przygotowane oprogramowanie ma na celu nie tylko ładnie wyglądać i dodawać klientowi pewnego innowacyjnego charakteru. Przede wszystkim liczy się użyteczność, a w tym wypadku – możliwość realizowania codziennych zadań i zwiększania efektywności procesów biznesowych. Każda opcja może zatem być tak dostosowana, by odpowiadać na potrzeby firmy niezależnie od branży, w której funkcjonuje klient składający zapytanie.

Komu potrzebny jest software house?

Biorąc pod uwagę globalizację, „wygodnictwo” konsumentów oraz powszechny dostęp do Internetu, nie sposób znaleźć firmę, której nie będzie potrzebne wsparcie software house’ów. Chociażby tak prozaiczna kwestia, jak postawienie własnej strony www – każdy biznes powinien mieć swoją wizytówkę w sieci. Dodatkowo, owa wizytówka może być rozbudowana o – przykładowo – system rezerwacji online czy internetowy sklep. Nawet branże dalekie w swoich skojarzeniach od IT, jak chociażby policja czy jednostki samorządu terytorialnego potrzebują software house’ów, które dostarczą wewnętrzne oprogramowanie dla usprawnienia i ułatwienia pracy. Tym bardziej można zauważyć popyt na usługi software house w sektorze prywatnym, gdzie występuje konkurencja.

W czym pomoże software house?

Software house to przede wszystkim kompleksowe wsparcie w procesach, które można zdigitalizować. Do tej kategorii zaliczymy tworzenie wirtualnych baz danych, systemów obiegu dokumentacji czy komunikatorów wewnętrznych. Wiele z tych rozwiązań będzie stanowić także realne udogodnienie dla konsumenta, jak chociażby wspomniana wcześniej strona internetowa z modułem sklepu lub systemu rezerwacji. Poza samym tworzeniem oprogramowania, software house’y pomogą w zakresie doradztwa. Nie tylko wyjaśnią skomplikowany system IT oraz algorytmy w nim funkcjonujące, ale także pomogą dobrać takie rozwiązania, by klient otrzymał esencjonalne rozwiązania.

Najbardziej znane software house’y w Polsce

Polska w rejonie Europy środkowowschodniej uchodzi za pioniera w kwestii digitalizacji oraz rozwiązań z zakresu IT. Możemy poszczycić się wieloma software house’ami, które realizują zadania nie tylko dla klientów krajowych, ale i dla międzynarodowych firm i korporacji. Warto wymienić takich usługobiorców, jak Credit Suisse, Ikea, Rossmann, Netto, Forbes czy BNP Paribas. Do najbardziej rozpoznawalnych i znanych software house’ów z Polski zaliczymy między innymi:
• Asseco Poland
• Comarch
• Sii Polska
• Qumak
• Sygnisoft
• MCX
• 10 Clouds
• ITMAGINATION
• Startup Development House
• Altkom
Należy jednak pamiętać, że każdy software house może mieć inną specjalizację, nie zawsze odpowiadającą naszym potrzebom. Jedni specjaliści mogą obsługiwać wyłącznie rynek fintech, projektując rozwiązania dla banków, firm pożyczkowych i bramek płatniczych. Inni z kolei mogą obsługiwać sklepy internetowe, tworząc mechanizmy umożliwiające funkcjonalny handel w sektorze e-commerce. Dlatego przed nawiązaniem współpracy warto skontaktować się z różnymi firmami, poznać ich zakres działań i poprosić o wycenę konkretnych rozwiązań.