preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie sklepu online

Sky-Shop

Rozpoczynasz swoją przygodę z sektorem e-commerce? Jednym z pomocnych narzędzi może się okazać Sky-Shop. Sprawdź, czy warto skorzystać z platformy Sky-Shop!

4.5/5
Sklepy online

Recenzja Sky Shop

Co sprawia, że polski sektor e-commerce tak dynamicznie się rozwija? Jedną z najistotniejszych kwestii w tym zakresie jest niska bariera wejścia – wystarczy mieć założoną firmę, towar na zbyciu i sklep online. Szczególnie ostatnia z kwestii jest istotna, ponieważ zastępuje ona fizyczny punkt handlu. Wśród oferty rynkowej można natrafić na Sky-Shop, który jest sklepem dość mało znanym, lecz naprawdę godnym uwagi.

Sky-Shop – co wiemy o narzędziu?

Sky-Shop to polski system do tworzenia sklepów online, który został przygotowany w 2009 roku przez jedną z łódzkich firm IT. Głównym zamysłem SIEF-IT było stworzenie narzędzia, z poziomu którego można stworzyć responsywny, niezależny sklep podpięty do wielu platform typu Allegro czy e-Bay. Z czasem koncept rozwinięto w takim kierunku, by odpowiedzieć na potrzeby dropshipperów, którzy – jak się okazało – bardzo często wybierali właśnie Sky-Shop. Autorskie narzędzie zyskało uznanie, jednak brak rozpoznawalności na poziomie chociażby WooCommerce może być zastanawiający. Tym bardziej, gdy spojrzymy na całkiem przystępne finansowo warunki prowadzenia własnego sklepu – najtańszy pakiet dedykowany małym biznesom handmade to koszt rzędu 15 złotych miesięcznie przy płatności za rok z góry. Naprawdę szeroką gamę narzędzi uzyskujemy za cenę 99 złotych miesięcznie przy płatności za rok z góry w pakiecie Business. Tutaj już można posiadać trzy wersje językowe strony, 75 tysięcy produktów, 15 tysięcy aukcji na Allegro i cały pakiet narzędzi na stronę www, takich jak chociażby wyróżnienie Produktu Dnia, monitorowanie porzuconych koszyków czy obsługa programów lojalnościowych.

Sky-Shop – panel główny

Oferta wydaje się być naprawdę atrakcyjna, dlatego zakładamy bezpłatne, 14-dniowe konto demo w wersji Business. Po zalogowaniu się, naszym oczom ukazuje się sześć kolumn z informacjami. Pierwsze dwie (od lewego górnego rzędu) dotyczą zamówień: ostatnio złożonych oraz raportu z okresu siedmiu ostatnich dni. W prawym górnym rogu Sky-Shop informuje o nadchodzących nowościach, zmianach i przeprowadzonych aktualizacjach. Lewy dolny róg to informacja o nowych klientach, którzy zarejestrowali się na naszej stronie. Dalej mamy kolumnę z podsumowaniem informacji o aktywności w sklepie, a prawy dolny róg to reklama usług wewnętrznych Sky-Shop. Po przejrzeniu oferty konkurencji przyzwyczajeni byliśmy do tego, że pasek nawigacyjny wyświetla się z lewej strony. Tutaj jednak cała nawigacja przeniesiona została do niebieskiego paska znajdująca się u góry ekranu. Podział typowy dla narzędzi e-commerce: produkty, zamówienia, klienci, integracje i parę innych zakładek. Nie jesteśmy niczym zaskoczeni, wręcz przeciwnie – od wejścia mamy poczucie, że wszystko jest tak jak być powinno.

Dodawanie produktu w Sky-Shop

Dodawanie produktu w platformie Sky-Shop odbywa się dwoma ścieżkami – klasyczną lub przyspieszoną. Pierwsza z nich umożliwia edycję produktów po kliknięciu w kategorię „Produkty”, a następnie moduł „Lista produktów”. Tam możemy edytować istniejące produkty lub dodawać nowe przy pomocy przycisku „Dodaj produkt/zestaw”. Przeniesieni zostaniemy do karty, w której podamy podstawowe informacje, dane identyfikacyjne, stworzymy opis oraz wybierzemy opcje dodatkowe. W karcie tej możemy od razu zrobić warianty produktu, np. dodać rozmaite kolory swetrów czy zmienić ich rozmiary. Dzięki temu nie trzeba tworzyć kilkunastu odrębnych kart produktowych dla danego modelu, który różni się rozmiarem czy aspektem wizualnym. Druga ze ścieżek – przyspieszona – pozwoli nam dodać produkt z tego miejsca, w którym aktualnie przebywamy, bez przenoszenia nas do kategorii „Produkty”. Wystarczy w rozwijanym pasku wybrać moduł „Dodaj produkt”, a pojawi nam się ta sama karta produktowa, co wcześniej. Dzięki temu nie musimy przechodzić – przykładowo – z kategorii „Klienci” na „Produkty”, a po dodaniu nowego produktu możemy kontynuować pracę, którą przerwaliśmy.

Funkcjonalność systemu Sky-Shop

W analizowanym przez nas pakiecie Business trzeba przyznać, że Sky-Shop cechuje się naprawdę dużą funkcjonalnością. Na uwagę zasługują spore możliwości integracji z różnymi kanałami zewnętrznymi. Co istotne, integracja następuje w błyskawiczny sposób, a dane z jednego skryptu natychmiast trafiają na drugi. Dzięki temu nie trzeba ręcznie dodawać produkty na Shopee, Allegro czy OLX – system zrobi to za nas. Jeśli zajmujemy się dropshippingiem, to istnieje możliwość zintegrowania naszej platformy sklepowej z magazynami współpracującymi ze Sky-Shop. W takim wypadku rola osoby obsługującej sklep sprowadza się tak naprawdę do absolutnego minimum. Dla swoich klientów możesz w prosty sposób przygotować kampanie reklamowe w kanale e-mail oraz SMS, a także stworzyć programy lojalnościowe i grupy rabatowe. Co ciekawe, możesz również skorzystać z opcji prowadzenia bloga na swoim sklepie, dzięki czemu możesz wykorzystać dobrodziejstwo SEO copywritingu. Innymi słowy – Sky-Shop oferuje całkiem sporo możliwości, nad którymi warto się pochylić.

Sky-Shop – podsumowanie narzędzia do tworzenia sklepu

Jeżeli robilibyśmy ranking najpopularniejszych systemów do tworzenia sklepów online, to Sky-Shop z pewnością byłby za Presta Shop, Shoper czy WooComerce. Równolegle jego bezpośrednim konkurentem pod względem ceny i funkcjonalności jest system RedCart. Nie przesadzając ani odrobinę, system Sky-Shop zasługuje na większą rozpoznawalność. To całkiem dobre narzędzie jeśli chodzi o początki przygody w świecie e-commerce. Tym bardziej warto rozważyć zakup Sky-Shop, jeśli należymy do grona dropshipperów. Sky-Shop udostępnia odrębny moduł dropshippingowy oraz oferuje bezpośrednią integrację z takimi platformami jak Allegro, OLX, Shopee czy e-Bay. Pojawiają się głosy na forach, że ze Sky-Shop można osiągnąć tylko pewien poziom – dalej czeka nas szklany sufit. Prawda jest jednak taka, że nie każdy musi oczekiwać takiego stopnia zaawansowania, z jakim mogliśmy się spotkać chociażby przy Magento. System jest naprawdę dobry, działa bez zarzutu i gdybyśmy jutro mieli otwierać sklep z autorskimi koszulkami, to na pewno Sky-Shop byłby pozycją godną uwagi. Tylko tak jeszcze patrząc na plany, zdecydowalibyśmy się na pakiet Business. Dostęp do wielu kanałów sprzedaży, programy lojalnościowe czy wielojęzykowa strona to jednak przydatne funkcje dostępne tylko w dwóch najlepszych planach biznesowych.

Blog

Artykuły na blogu

Przeczytaj artykuły poświęcone oprogramowaniu webowemu typu CRM.