preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie CRM

BERG System

System CRM dedykowany branży finansowej, ubezpieczeniowej, inwestycyjnej i fotowoltaicznej.

Ocena końcowa:

4.5/5
Systemy CRM

Recenzja systemu CRM BERG System

Coraz więcej firm traktuje posiadanie systemu CRM jako standard w codziennej obsłudze klienta. Szereg zalet oferowanych przez CRM w wyraźny sposób pomaga maksymalizować zyski i zwiększać obroty firmy. Jednak decyzja o tym, jak wybrać odpowiedni CRM musi być przemyślana, porównana z rynkowymi alternatywami. Dziś przyjrzymy się bliżej rozwiązaniom, jakie oferuje BERG System – narzędzie CRM oferowane przez polskiego producenta.

BERG System – co wiemy o producencie?

BERG System to narzędzie udostępnione w 2011 roku przez warszawski zespół Ethica Business sp. z.o.o. Dedykowany jest on branży finansowej, ubezpieczeniowej, fotowoltaicznej oraz inwestycyjnej. Nie oznacza to jednak, że inne podmioty nie mogą korzystać z tego narzędzia lub że będzie ono niedopasowane. Przyjrzyjmy się statystykom przedstawianym na stronie producenta. Przez ponad 10 lat funkcjonowania z rozwiązania BERG System skorzystało ponad 11.000 klientów z 8 różnych krajów. Przekłada się to na ponad 67.000 silnych szans sprzedażowych w miesiącu, które generują wartość prowizji przekraczającą 50.000.000 złotych. Według producentów, klienci deklarują wzrost sprzedaży o średnio 58%, a 93% polis ubezpieczeniowych jest odnawianych właśnie dzięki działaniu w BERG System. Do tego typu liczb podchodzimy z dystansem – nie sposób przecież zweryfikować stanu faktycznego – i sprawdzamy, czy faktycznie BERG System jest tak dobrym narzędziem.

Otwieramy konto w BERG System

BERG System umożliwia otwarcie konta na bezpłatny, 14-dniowy okres próbny. Aby to uczynić, konieczne jest podanie danych naszej firmy i wybór odpowiedniego profilu firmy. Do wyboru mamy pięć opcji: ubezpieczeniowy, fotowoltaiczny, leasingowy, kredytowy lub standardowy (dedykowany innym branżom). Postanowiliśmy wybrać wariant ogólny z racji tego, że prowadzimy przedsiębiorstwo o innym profilu niż cztery wyszczególnione. Od razu po rejestracji uzyskaliśmy dostęp do profilu głównego, który w całkiem przejrzysty sposób pokazuje podstawowe dane. Pojawiają się tu między innymi procentowa liczba sprzedaży sztukowo i wolumenowo, planowana prowizja czy kontakty i szanse sprzedaży. Panel ten możemy dostosować, dodając lub usuwając poszczególne dane wyświetlane w profilu głównym. Dodatkowo, profil można zmienić w zależności od obsługiwanego stanowiska na widok firmowy, menedżerski i osobisty.

Rzut oka na panel zakładek

Po zapoznaniu się z panelem głównym, któremu nie można odebrać atutu prostoty i przejrzystości, przechodzimy do paska zakładek. Po lewej stronie znajdziemy 16 pozycji, po których możemy się swobodnie nawigować, a których tytuły jasno sugerują, co znajdziemy w danej sekcji. I tak w „Planowaniu” znajdziemy wykaz zadań i celów przypisanych poszczególnym pracownikom, w „Kontaktach” zapisane są dane osób i firm przypisanych do danego zespołu, a w „Szansach sprzedaży” znajduje się oś czasu pokazująca, ile sprzedaży finalnie doszło do skutku. Pojawiają się też takie karty, jak panel rekrutacji, narzędzia marketingowe czy Intranet – niezwiązane stricte z samą pracą w CRM, ale przydatne w zadaniach pobocznych. W razie potrzeby możemy zwęzić pasek zakładek, pozostawiając ikony sekcji. Na samym dole BERG System odsyła nas do pomocy w postaci bazy wiedzy, kanału YouTube oraz czatu tekstowego z pracownikiem.

Synchronizacja i konfiguracja narzędzia

Prace synchronizacyjne możemy podzielić na trzy etapy. Pierwszym z nich będzie dodanie do systemu innych pracowników: wystarczy wejść w zakładkę „Zespół” i kliknąć zielony przycisk „Dodaj” w prawym górnym rogu ekranu. Tam uzupełniamy dane pracownika oraz (opcjonalnie) dodajemy klauzulę RODO. Alternatywnie możemy wykonać import danych w pliku CSV. Drugim etapem jest integracja z narzędziami dodatkowymi, np. pocztą poprzez IMAP, bazą GUS, bramką płatniczą DotPay, SMS API czy systemem VOIP. Ostatni z wymienionych modułów pozwoli na rejestrowanie połączeń odbywających się wewnątrz systemu. Jednakże tutaj jest pewien haczyk – w ramach VOIP obsługiwany jest tylko program Focus Telecom. Trzecim etapem jest dodawanie klientów i tutaj BERG System wyszedł ze słusznego założenia, że posiadamy już bazę w Excelu. Wystarczy ją zapisać w pliku CSV, a następnie wykonać import do zakładki klientów lub firm. Przy okazji warto wspomnieć, że w trakcie pracy zadzwoniła do nas osoba z działu wsparcia klienta. Po krótkiej i sympatycznej rozmowie można poczuć, że BERG System dba o swoich nowo pozyskanych klientów.

CRM od BERG System

Po dostosowaniu systemu do własnych potrzeb oraz zaimportowaniu baz danych cały system jest gotowy do działania. Na duży plus zasługuje przejrzystość i intuicyjność CRM-a. Wiemy, kto jest kim w systemie, komu możemy przypisać danego klienta i jakie działania powinny zostać podjęte. Po kliknięciu w imię i nazwisko klienta otrzymujemy wszelkie informacje: numer telefonu, adres e-mail, możliwość powiązania kontaktów oraz pełną historię rekordów. Szczególnie ostatni z panelów jest przemyślany – poza realizacją zleceń telefonicznych istnieje możliwość dodania zgłoszeń i notatek, analiza prowadzonej korespondencji e-mail czy wysłanych SMS-ów oraz przegląd zmian. Po przejściu na kolejne elementy kartoteki, zobaczymy obecne i historyczne szanse sprzedaży oraz zawarte transakcje. Każdego klienta można opatrzeć tagiem, np. #warszawa #hipoteczny #kartakredytowa #gotowkowy i już w ten sposób dokonujemy pewnego segmentowania klientów pod profil kredytowy. Zaplanowane zadania od razu są widoczne w kalendarzu tak menedżera, jak i w panelu osobistym.

Nasze przemyślenia – plusy i minusy BERG System

BERG System to naprawdę solidny, przemyślany system, który ani nie jest przesycony, ani nie cierpi na jakieś poważne braki. Na minus tutaj niestety będzie brak systemu ofertowania, więc w pewien sposób trzeba ratować się wcześniej wspomnianymi tagami oraz notatkami. Wadą jest także brak aplikacji mobilnej, która mogłaby współpracować z systemem z poziomu służbowego tabletu czy smartphone’a. Poza tymi dwoma niedogodnościami raczej nie ma się do czego przyczepić – wygląda, działa i spełnia swoje funkcje bez zarzutu. Intuicyjny wygląd i trzy systemy językowe, (polski, angielski i niemiecki) sprawią, że praktycznie każdy pracownik poradzi sobie z poruszaniem po BERG System. Nawet jeśli pojawią się jakieś problemy, to synchroniczny support w formie czatu online udzieli szybkiej odpowiedzi. Jeśli więc planujecie zakup systemu CRM w najbliższym czasie, to BERG System z pewnością przyciągnie waszą uwagę.

Blog

Artykuły na blogu

Przeczytaj artykuły poświęcone oprogramowaniu webowemu typu CRM.