preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie CRM

SalesWizard CRM

Zapoznaj się z recenzją polskiego systemu CRM w chmurze. Recenzja ta będzie stale aktualizowana. Dowiesz się z niej więcej o tym polskim oprogramowaniu.

Ocena końcowa:

4.5/5
Systemy CRM

Recenzja systemu CRM SalesWizard

Na rynku odnajdujemy coraz więcej oprogramowania CRM, które ma pomóc firmom w sprzedaży, obsłudze zgłoszeń, ofertowaniu online, zarządzaniu projektami i wykonywania zadań. Wszyscy znamy takie oprogramowanie chmurowe jak PipeDrive, Monday, Bitrix24, czy bardziej branżowe CRMy nastawione na realizację procesów w branży ubezpieczeń, deweloperskiej czy ubezpieczeń.

Jak zorientować się w gąszczu rozwiązań? Jakie oprogramowanie CRM wybrać? Na to pytanie nie odpowiemy. Możesz jednak zapoznać się z naszymi recenzjami oprogramowania webowego CRM aby samodzielnie dokonać wyboru.

Co to jest SalesWizard CRM?

Jest to jeden z nielicznych polskich CRM-ów oferujących dostęp abonamentowy. SalesWizard to młoda platforma, oparta o model subskrypcyjny, zapewniająca narzędzia dla mikro, małych i dużych organizacji.

 

System CRM do obsługi leadów/kontaktów/potencjalnych klientów

Podstawową potrzebą każdej organizacji jest obsługa zgłoszeń od potencjalnych klientów. W wielu nowoczesnych programach CRM przyjął się model tablicy kanban – statusów z przypisanymi do nich kontaktami/sprawami. Podobnie kwestia obsługi leada została rozstrzygnięta w SalesWizard CRM.

Twórcy oprogramowania przyjęli dość ciekawe i niepraktykowane założenie – z jednym kontaktem możemy prowadzić wiele konwersacji, tzw. wątków, a każdy z tych wątków może znajdować się na innym statusie. Takie rozwiązanie może sprzyjać szczególnie tym firmom, które nie obsługują klientów tylko w zakresie jednej oferty czy produktu, ale sprzedają im różne produkty, np. w branży OZE (oferowanie pompy ciepła, fotowoltaiki i klimatyzacji).

Wątki w systemie SalesWizard zostały przedstawione dość intuicyjnie – wszystkie ważne informacje pokazano na niewielkich kafelkach.

Co ciekawe system przewiduje alternatywne widoki wątków – bardziej skompresowaną tablicę kanban oraz układ tabelaryczny.

Komunikacja z potencjalnym klientem w systemie CRM

SalesWizard ciekawie prezentuje również kartę pojedynczego kontaktu (czy klienta). Górny panel przedstawia wyłącznie dane leada, jego status, przypisanych użytkowników i dane podstawowe (w tym te wrażliwe, niezbędne do generowania umów).

Środkowa część karty klienta to wątki. W tym miejscu użytkownik może wybrać interesujący wątek aby zapoznać się z jego statusem, wykonanymi czynnościami i zadaniami.

Jeżeli użytkownik chce wysłać maila, SMSa, zlecić zadania, pozostawić notatkę, czy przygotować ofertę (o tym później!), może to wykonać w wątku. Ciekawym rozwiązaniem są szablony wiadomości SMS i E-mail. Dzięki stworzeniu wzorców, użytkownik nie musi każdorazowo tworzyć podobnych do siebie maili, po prostu korzyst z wzorca.

SalesWizard jako system ticketowy

System tworzenia i zarządzania wątkami przypomina mi system ticketowy, znany mi z wielu innych systemów czy platform zamówień. Dość szybko użytkownik może przyzwyczaić się do takiej struktury systemu. Wszystkie informacje z pojedynczego wątku znajdziemy na Osi czasu (pierwsza zakładka w wątku). Sama Oś czasu działa nieco jak Facebook – u góry mamy wyświetlane najnowsze informacje z naszego wątku oraz statystyki.

Pozostałe zakładki porządkują informacje tematycznie. Mamy dostęp do Maili, Zadań, Dokumentów. W dalszej części recenzji powrócę jeszcze do zakładek Oferty, Umowy i Ankiety, ponieważ tutaj twórcy SalesWizard zaproponowali nam coś bardzo ciekawego.

Integracja poczty e-mail w SalesWizard CRM

SalesWizard obecnie nie oferuje niestety integracji własnej skrzynki mailowej klienta, co może być pewnym utrudnieniem. System posiada własną pocztę e-mail, która wykorzystywana jest do komunikacji z kontaktami. W wyższych pakietach subskrypcji można zintegrować własną pocztę mailową, ale nadal dedykowaną wyłącznie do pracy w systemie.

Twórcy tłumaczą takie rozwiązanie kwestii obsługi e-mail wielowątkową komunikacją i koniecznością przypisania maili przychodzących we właściwe miejsca w systemie. SalesWizard zapewnia za to potwierdzenia dostarczenia wiadomości e-mail do odbiorców, co zasługuje na pewne uznanie.

Wykonywanie zadań i realizacja celi w systemie CRM

Zadania zostały skonstruowane w systemie bardzo prosto. Mamy typ zadania, termin, wiadomość, możemy żądać raportów ich wykonania lub niewykonania. Dla mnie to wystarczy. Choć należy zdać sobie sprawę, że wielu użytkowników systemów CRM będzie oczekiwało czegoś więcej. Czy twórcy zaproponują modyfikację? Zobaczymy…

Ciekawym natomiast rozwiązaniem są tzw. checklisty, czy też listy kontrolne. Jest to zestawienie krótkich zadań, które możemy przypisać do wątku w momencie jego tworzenia. Checklisty wydają się optymalnym i bardzo prostym rozwiązaniem, ale realizuję swoje założenie celująco. Administrator systemu może stworzyć różne checklisty, zaś użytkownicy operujący na wątku mogą oznaczać które punkty zostały zrealizowane. Czy znacie coś prostszego do kontroli procesu obsługi leada, realizacji usługi czy rozpatrywania reklamacji?

Podsumowanie funkcjonalności obsługi leadów w SalesWizard

SalesWizard szczyci się przyjaznym i intuicyjnym modelem ofertowania online wraz z podpisywaniem umów elektronicznie. Czy jest to moduł, który wyróżnia CRM polskiego software house 4B Systems? Przetestowałem i potwierdzam.

Ofertowanie klienta w SalesWizard jest bajecznie proste. Poniżej zrecencowałem dla Was podstawowe moduły wchodzące w skład tej zbiorczej funkcjonalności ofertowania.

Ofertowanie online w SalesWizard

  • oparcie systemu na wątkach – jedne kontakt może być obsługiwany wielokrotnie
  • prosty mechanizm zadań
  • ciekawy pomysł na checklisty kontrolneprosty w obsłudze interfejs
  • tablica kanban dla obsługi wątków – lejków obsługi, sprzedaży czy reklamacji.

Sklep wewnętrzny dla produktów i usług w systemie CRM

Aby przygotować ofertę w SalesWizard administrator systemu CRM musi przygotować najpierw kilka rzeczy:

  • uzupełnić produkty lub usługi jakie mają być ofertowane
  • przygotować stronę www oferty przy użyciu dostępnego szablon strony oferty
  • przygotować szablon umowy – jeżeli ofertowanie ma kończyć się akcpetacją umowy lub jej podpisaniem elektronicznie przy użyciu podpisu Autenti.

Jak dodać produkty do sklepu wewnętrznego CRM?

Dodawanie produktów lub usług jest bardzo proste i opiera się na tych samych mechanizmach co tworzenie produktów w typowym sklepie internetowym.

Dodatkowym atutem SalesWizard jest możliwość tworzenia atrybutów produktów/usług – szczegółowych cech, którymi chcemy „otagować” nasze produkty. Atrybut może stanowić cecha szczegółowa taka jak wielkość, waga, moc, czas wykonania usługi itp. Oprogramowanie daje nam do dyspozycji kilka kategorii atrybutów – zobacz na screen obok.

Dodatkowym atutem SalesWizard jest możliwość tworzenia atrybutów produktów/usług – szczegółowych cech, którymi chcemy „otagować” nasze produkty. Atrybut może stanowić cecha szczegółowa taka jak wielkość, waga, moc, czas wykonania usługi itp. Oprogramowanie daje nam do dyspozycji kilka kategorii atrybutów – zobacz na screen obok.

Tworzony produkt może zawierać zdjęcia, opisy, ceny. Może też określać rabat na cenę w danym zakresie czasowym.

Produkty po dodaniu do sklepu możemy przeglądać w różnym trybie – kafelków ze zdjęciami czy listy. Ponownie – wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Produkty posiadają także swój stan magazynowy i historię cen. Możemy też wiązać produkty z innymi, co przy ofertowaniu pozwala na sugerowanie użytkownikowi dodania do oferty innych powiązanych produktów.

Tworzenie strony ofertowej www

Ofertowanie w SalesWizard odbywa się za pośrednictwem strony www oferty. Oprogramowanie CRM umożliwia przygotowanie wzorca strony i jego personalizacje o dane wprowadzone przez administratora, takie jak banery, sekcje call to action, logotypy, kolory, czcionki i stopkę. Przygotowanie strony przeprowadza się sprawnie. Moduł podzielony jest na sekcje, dzięki czemu wiemy dokładnie nad jaką częścią strony www oferty pracujemy.

Tutaj SalesWizard ponownie zaproponował coś ciekawego, czego do tej pory nie spotkałem w innych systemach ofertowania. Administrator może określić widoczność danych klienta na stronie, czy danych użytkownika wysyłającego ofertę.

Można też określić cenę oferty – czy przedstawiamy ceny częściowe oferty czy może cenę całkowitą. Taka opcja będzie szczególnie cenna dla tych firm, których oferta składa się z elementów składowych i dyskutowanie ich z klientami zwyczajnie nie ma sensu (np. w branży sprzedawców i montażystów pomp ciepła).

Jedyny mankament jaki na ten moment zauważam w tym module to dostępność tylko jednego wzorca strony oferty. Mam nadzieję, że twórcy zmienią to wkrótce.

Wygenerowaną stronę oferty możemy szybko aktywować i podglądnąć.

Generator umów w systemie CRM

Generator umów w systemie SalesWizard jest czymś czego do tej pory nie spotkałem w podobnych systemach. Inne rozwiązania pozwalały najczęściej załączyć wypełniony w systemie operacyjnym komputera dokument umowy. Jak wiemy, ręczne wypełnienie umowy o wszystkie dane jest procesem bardzo czasochłonnym z dużym prawdopodobieństwem pomyłek. Zupełnie inaczej proces ten przebiega w SalesWizard CRM.

Oprogramowanie daje nam możliwość skategoryzowania typów umów i powiązania ich nie tylko z danymi klienta (takimi jak adres, imię, nazwisko, telefon, e-mail), ale również z danymi oferty (cena składanej oferty, wysokość zaliczki i płatności, terminy płatności) i polami opcjonalnymi – Ankietami.

Czym są Ankiety? Podobnie jak Checklisty jest to pomysł twórców oprogramowania na zbieranie opcjonalnych danych w systemie w taki sposób aby można było je wykorzystać w dalszym procesie przetwarzania danych. W ankietach możemy zapisać szereg informacji, również określając ich typ podobnie jak w atrybutach produktów.

Dane zebrane w systemie umożliwiają generowanie tzw. krótkich kodów (short kodów), które następnie wykorzystywane są w procesie generowania umowy.

Ciekawymi atrybutami umów są zaliczki i rozliczenia. System SalesWizard umożliwia określenie zaliczek i płatności w umowie, które wprowadza się do nich w procesie ofertowania.

Jak przebiega proces ofertowania?

Podobnie jak zakup w sklepie.

  1. Użytkownik wybiera ze sklepu produkty lub usługi jakie chce zaofertować.

2. Produkty „lądują” w koszyku. Jeżeli jesteśmy gotowi na zamkniecie zamówienia, klikamy: „Zakończ zamówienie”.

3. W koszyku ofertowym możemy jeszcze dodatkowo zrabatować ofertę.

4. Wybieramy nazwę oferty, ważność dni, klienta do którego ofertę chcemy wysłać. Możemy także wybrać wzorzec oferty oraz załączyć dodatkowe pliki do oferty.

5. Dołączenie umowy do oferty jest krokiem opcjonalnym. Jeżeli jednak zdecydujemy się go wykonać, możemy wybrać typ umowy, jej konretny wariant, określić użytkownika podpisującego, włączyć podpis elektroniczny Autenti czy zanonimizować umowę na stronie www oferty.

Jeżeli wybrana umowa była powiązana z ankietą możemy jeszcze zweryfikować wprowadzone dane lub wprowadzić je teraz. Podobnie z danymi klienta.

W tym również kroku określimy wysokość zaliczki oraz kwotę ostatecznej zapłaty i terminy zapłaty.

Przyznacie, że ofertowanie w systemie SalesWizard jest bardzo proste.

Moduł ofert i umów

Wszystkie wygenerowane oferty i umowy możemy przeglądać w danym wątku klienta lub w zbiorczych modułach Oferty i Umowy.

System informuje nas również o tym, czy mail z ofertą dotarł do adresata, czy został otwarty, czy klient otworzył (kliknął) link oferty. Klient ma również pewne opcje dzięki stronie www oferty – może wysłać wiadomość, zadzwonić (dzięki linkowi przekierowującemu do telefonu) czy wreszcie zaakceptować lub podpisać (z Autenti) umowę elektronicznie.

System informuje nas również o tym, czy mail z ofertą dotarł do adresata, czy został otwarty, czy klient otworzył (kliknął) link oferty. Klient ma również pewne opcje dzięki stronie www oferty – może wysłać wiadomość, zadzwonić (dzięki linkowi przekierowującemu do telefonu) czy wreszcie zaakceptować lub podpisać (z Autenti) umowę elektronicznie.

Podsumowanie funkcjonalności modułu ofertowania w SalesWizard CRM

  • Proste i intuicyjne ofertowanie online
  • Przejrzysty interfejs sklepu, nawiązujący do sklepu online
  • Możliwość generowania umowy dla klientów
  • Cały system interakcji i powiadomień dla ofert
  • Podpis elektroniczny Autenti zintegrowany

Ceny planów abonamentowych SalesWizard

SalesWizard oferuje obecnie 4 plany abonamentowe, w tym 1 plan bezpłatny. W przypadku płatności rocznej kupujący uzyskuje 10% rabatu. Dodatkowo płatne są obsługiwane e-maile i SMS-y. Szczegóły cennika odnajdziecie tutaj: https://saleswizard.pl/price-list. Ceny nie są wygórowane w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Na plus przemawia też szybki helpdesk po polsku (bo to przecież polski CRM!).

Podsumowanie recenzji

Całość systemu sprawia bardzo dobre wrażenie, system jest przyjemny w użytkowaniu. Nowoczesny layout, responsywność i prostota to cechy rzadko spotykane w oprogramowaniu CRM. Ciekaw jestem dalszych losów tego polskiego systemu CRM i funkcjonalności jakie zaoferuje w niedalekiej przyszłości.

Blog

Artykuły na blogu

Przeczytaj artykuły poświęcone oprogramowaniu webowemu typu CRM.