preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie CRM

Recenzja Synergius CRM

Prosty system CRM w niskiej cenie.

Ocena końcowa:

4.5/5
Systemy CRM

Recenzja systemu CRM Synergius

Odpowiednio zorganizowane i stale udoskonalane działania sprzedażowe to klucz do sukcesu. Dotyczy to zarówno producentów i sprzedawców towarów, jak i szeroko rozumianych usługodawców. Aby prawidłowo zorganizować procesy sprzedażowe w firmie i być o krok przed konkurencją, warto pomyśleć o CRM-ie odpowiadającym naszym potrzebom. Dzisiaj skupimy się na Synergiusie – polskim narzędziu, które szczególnie upodobali sobie przedsiębiorcy z sektora MSP.

Synergius– co wiemy o producencie?

Synergius to owoc pracy polskiego przedsiębiorstwa Questy, który zadebiutował na rynku w 2002 roku. Dwadzieścia lat funkcjonowania na polskim rynku pozwoliło zbudować całkiem imponujące portfolio klientów. Zgodnie z opisem produktu, Synergius cechuje się błyskawicznym wdrożeniem, łatwą integracją, przejrzystością oraz dużą elastycznością. Claimy obiecują wiele, dlatego i my przystępujemy do testu zawieszając poprzeczkę wysoko. Jeszcze tylko sprawdzimy cennik, tak z ciekawości i już możemy mówić o atrakcyjności rozwiązania. Wybierając rozliczenie roczne, Synergius będzie nas kosztować 20% mniej: za pakiet podstawowy zapłacimy 24 zł netto miesięcznie od użytkownika. Najbardziej rozbudowany pakiet, oferujący m.in. planowanie trasy handlowców na mapie czy fakturowanie w CRM to koszt 75 zł netto miesięcznie od użytkownika. Wygląda obiecująco, zatem klikamy w niebieski przycisk „Wypróbuj teraz”.

Otwieramy konto w Synergius CRM

Już na starcie współpracy z Synergius czeka nas miła niespodzianka – zamiast podstawowych 14 darmowych dni próbnych otrzymujemy aż 30 dni. Bez wątpienia jest to głęboki ukłon w stronę nowo powstających firm, które w natłoku obowiązków mogą potrzebować nieco więcej czasu na zapoznani się z systemem. Rejestracja – poza podaniem swoich danych – zakłada także wskazanie dwóch kwestii, które raczej nie mają wpływu na dalsze funkcjonowanie CRM-u. Pierwszym tematem jest nasza profesja, czyli, jak można podejrzewać, cele czysto statystyczne. Do wyboru mamy 11 opcji: maszyny i urządzenia, artykuły biurowe/szkolne, artykuły kosmetyczne, artykuły weterynaryjne, audio-video, chemia gospodarcza, sektor IT, gastronomia, działalność medyczna, działalność rolnicza oraz inne. Drugi wybór to informacja na temat tego, ile osób zatrudniamy w naszej firmie. System przewiduje pięć wariantów: działalność jednoosobowa, mikrofirma do 10 pracowników, mała firma do 49 pracowników, średnia działalność do 249 pracowników i duże przedsiębiorstwo powyżej 250 osób.

Rzut oka na panel zakładek

Na wstępie warto zaznaczyć, że od założenia konta do kontaktu ze strony działu sprzedaży minęło raptem kilka godzin. Dla nas był to optymalny czas, by zapoznać się z systemem i przygotować ewentualne pytania. „Problem” w tym, że pytań tak naprawdę nie było – wszystko jest zrozumiałe, intuicyjne i w łatwy sposób można poruszać się po głównym panelu. Ten z kolei jest treściwy, estetycznie wykonany i co rzuca się w oczy – wypełniony przykładowymi danymi. Dzięki temu możemy zobaczyć, jakie zadania na nas czekają, kto jest naszą najbliższą szansą sprzedażową i jakie cele mamy wyznaczone na najbliższy czas. Kalendarz prezentuje nadchodzące zadania i zawiera krótki opis tego, co powinniśmy wykonać. Przechodząc do kolejnych zakładek – na przykład aktywności handlowców – mamy podobny układ kolumn, który możemy modyfikować metodą tworzenia, usuwania i modyfikowania widgetów. Całość w pierwszym odczuciu jest wygodna, przystępna i z całkiem przyjemną estetyką.

Synchronizacja i konfiguracja narzędzia

Podstawowa czynność, czyli dodawanie współpracowników wymaga ręcznego działania poprzez tworzenie kartoteki pracowniczej. Znacznie szybciej możemy wprowadzić listę kontrahentów, co może przebiegać na dwa sposoby. Pierwsza z nich to import w zakładce „kontrahenci”, druga to ręczne tworzenie kartotek z opcją podpięcia pracowników. Jeśli chodzi o możliwości synchronizacyjne, to Synergus przygotował integrację z wybranymi systemami, takimi jak Symfonia ERP, Subiekt GT, Comarch Optima czy Asseco WAPRO. Jeśli chodzi o podpięcie maila – tutaj pojawił się drobny problem, ponieważ przy pierwszej próbie pokazał nam się błąd. Jak się jednak okazało, integracja z pocztą jest jak najbardziej możliwa, wymaga jednak posłużenia się IMAP-em. Niestety na minus trzeba odnotować brak możliwości integracji z systemem Zapier oraz modułem VOIP, na otarcie łez mamy dostępność API.

CRM od Synergius

Dzięki wgranym danym testowym Synergius od razu pokazuje swoje możliwości, które znajdziemy w zakładce „Szanse sprzedaży”. Podobnie jak w panelu głównym, tak i tu witają nas widgety ukazujące tak naprawdę wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od CRM-u. Widok prezentowany jest w formie kanban (szanse) lub wyszczególnionej listy (lista). I w jednym i w drugim przypadku mamy ogląd na ogólne informacje – jaki jest jej bieżący status, kto jest za daną szansę odpowiedzialny, jaki jest wolumen sprzedażowy oraz jaki jest sposób pozyskania. Kliknięcie w daną szansę sprzedaży pokazuje wszelkie detale w formie osi czasu zmian oraz zdarzeń związanych z klientem. Każde podjęte działanie – niezależnie od tego, czy doszło do sprzedaży, czy utracenia szansy – zostaje zapisane w jednym z dwunastu dostępnych raportów. Po statystyki naszych działań możemy sięgnąć również do zakładki „Zamówienia” oraz „Sprzedaż”.

Nasze przemyślenia – plusy i minusy Synergius CRM

Z jednej strony Synergius to narzędzie, które bez wątpienia stwarza naprawdę wiele możliwości. Z drugiej zaś strony po kilku godzinach pracy z systemem można mieć poczucie, że wciąż nie wszystkie udogodnienia zdołaliśmy samodzielnie poznać. Na szczęście, tutaj kontakt z działem wsparcia powinien rozwiązać sytuację, choć niektórzy skarżą się na forach, że akurat Synergius nie wydaje się im szczególnie pomocny. Prawda jest taka, że narzędzie jest zaawansowane i bardzo dobrze sprawdzi się w rękach osób kompetentnych, które z niejednego pieca chleb jadło (a raczej z niejednym CRM-em pracowało). Dzięki możliwości integracji z narzędziami księgowymi i modułem handlowym, Synergius jest wszechstronnym CRM-em, który sprawdzi się w wielu branżach. Szczególnie warto rozważyć je w sytuacji prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej – pośrednika kredytowego, agenta ubezpieczeniowego czy wszelkich innych form doradczych.

Blog

Artykuły na blogu

Przeczytaj artykuły poświęcone oprogramowaniu webowemu typu CRM.