preloader
4DigitalHub.com
Aplikacje mobline dla iOS i Androida

Aplikacje mobilne

Zdecydowana większość z nas posiada smartfona, a na nim rozmaite aplikacje. Od tak podstawowych, jak dostęp do bankowości mobilnej przez te nieco bardziej rozrywkowe, jak social media czy gry. A co by było, gdyby Twoja firma wykorzystała aplikację mobilną do kontaktu z klientami? Newsletter z opcją zamówień lub rezerwacji, a może do tego wsparcie w formie chatboxu? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, aplikacja mobilna to doskonała szansa na rozwój przedsiębiorstwa.

Czym są aplikacje mobilne?

Aplikacji mobilnych raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – każdy z nas posiada kilka, jeśli nie kilkanaście czy kilkadziesiąt na swoim smartfonie. Te narzędzia pozwalają na wykonanie określonych czynności czy zadań, do których zostały przystosowane. Jedne mogą mieć formę ściśle utylitarną, jak tworzenie notatek, komunikacja wewnątrz zespołu pracowników czy rozliczanie zadań. Inne z kolei mogą mieć formę promocji – patrz wszelkiego rodzaju programy lojalnościowe, newslettery czy kupony rabatowe. Jeszcze inne mogą spełniać zadania czysto rozrywkowe – gry mobilne, platformy do filmów video i muzyki. Dostępne są także hybrydy, np. aplikacja danego sklepu, która pozwala na uzyskanie rabatów w formie gier mobilnych. Co więcej, Twoja firma może opierać się tylko i wyłącznie na aplikacji – świetnym przykładem jest chociażby platforma Booksy oferująca rezerwację miejsca u wybranego usługodawcy.

Komu potrzebne są aplikacje mobilne?

Wydawać by się mogło, że aplikacja mobilna zarezerwowana jest tylko dla branż związanych z IT lub korporacji wykorzystujących tę formę jako nośnika reklamy. Nic bardziej mylnego! Aplikacje mobilne mogą pełnić szereg rozmaitych funkcji, co więcej – wiele z nich służy do użytku wewnętrznego. Przy pomocy takich rozwiązań możliwa jest koordynacja celów logistycznych, organizacja kampanii marketingowych, rezerwacja poszczególnych pomieszczeń biurowych czy wsparcie w procesie onboardingu. To także możliwość komunikacji wewnętrznej z użytecznością ściśle dopasowaną do danych działów. Niektóre aplikacje mogą pełnić funkcję trackingu w czasie rzeczywistym – śledzenia trasy przedstawicieli handlowych lub monitorowania danych sprzedażowych z systemu fiskalnego. Jeśli zaś chodzi o relacje na linii konsument – przedsiębiorstwo, tutaj aplikacja mobilna może pełnić funkcje typowo marketingowe i brandingowe. Przy jej pomocy zwiększamy zaangażowanie klientów, ułatwiamy korzystanie z usług, informujemy o bieżących akcjach i rabatach oraz budujemy świadomość istnienia marki w codziennej przestrzeni konsumenta.

W czym pomogą aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne wykorzystywane wewnątrz przedsiębiorstwa najczęściej pełnią funkcję ściśle użytkową. Zależnie od wykorzystania i funkcjonalności danego rozwiązania, aplikacja pomoże w:

  • Organizacji czasu pracy tak w zespole, jak i jednostce;
  • Przydzielaniu zadań poszczególnym pracownikom;
  • Nadzorowaniu pracy wybranych jednostek;
  • Organizacji i planowaniu procesów logistycznych;
  • Przeprowadzeniu rekrutacji i onboardingu;
  • Komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa;
  • Zdobywaniu nowych kompetencji i procesie dydaktycznym;
  • Obsłudze połączeń przychodzących i wiadomości od klientów;
  • Przyjmowaniu zamówień i zleceń od kontrahentów;
  • Monitorowaniu efektywności pracowników;

To tylko wybrane ułatwienia, które oferują aplikacje mobilne. Każdy klient może zgłosić indywidualne zapotrzebowanie – wówczas aplikacja zostanie napisania w sposób dedykowany do potrzeb.

Aplikacje mobilne jako element nowoczesnego przedsiębiorstwa

Dwudziesty pierwszy wiek to przede wszystkim cyfryzacja i globalizacja w świecie Internetu. Wiele branż nie sposób wyobrazić sobie bez dostępu do smartfona, tabletu, laptopa czy innego urządzenia mobilnego. Użytkownicy tych sprzętów potrzebują aplikacji, która umożliwi wykonywanie codziennych obowiązków w maksymalnie efektywny sposób. Do tego właśnie przydadzą się aplikacje mobilne, które coraz częściej postrzega się jako standard w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Rozwiązanie to nie jest jedynie dedykowane dużym korporacjom, które muszą sprawnie funkcjonować zarówno w formie synchronicznej, jak i asynchronicznej. Przedsiębiorstwa z sektora MŚP również doskonale odnajdą się w realiach aplikacji mobilnej i z powodzeniem znajdą zastosowania, które ułatwią codzienną pracę. Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości, które oferują aplikacje mobilne.

Poznaj recenzje popularnych aplikacji mobilnych dla firm i osób fizycznych