preloader
4DigitalHub.com
Oprogramowanie webowe do obsługi zamówień

Systemy zamówień online

Dostęp do Internetu oraz posiadanie smartfona stało się powszechnością dla wielu z nas. Nic więc dziwnego, że większość naszych spraw chcemy załatwić online, bez wychodzenia z domu czy dzwonienia. Rezerwacja noclegu, umówienie się do lekarza, na manicure, strzyżenie czy masaż chętniej wykonujemy korzystając z rezerwacji online. Wykorzystaj ten atut i pozwól, by klienci sami umawiali się do Ciebie – skorzysta na tym zarówno konsument, jak i Twoja firma!

Czym jest zamawianie online?

Swoistym standardem stało się posiadanie własnego sklepu internetowego pośród przedsiębiorstw handlowych. Jeżeli zamiast towarów oferujemy usługi, doskonałym rozwiązaniem okaże się system zamawiania online. To narzędzie przybiera charakter rezerwacyjny: klienci będą mogli wybrać rodzaj usługi oraz określić datę jego wykonania. Mechanizm pozwoli na zamówienie tylko wolnego terminu – przy zajętym dniu zostaną zaproponowane najbliższe dostępne godziny lub dni świadczenia usług. Obsługa tego systemu jest niezwykle intuicyjna zarówno dla klienta, jak i firmy – wystarczy kilka kliknięć by zgłosić zamówienia, a informacja zostanie natychmiast przekazana do przedsiębiorcy. Dodatkowo każdą usługę można opatrzeć atrybutami, np. czas trwania czy rodzaj wykonywanych czynności. Nie musisz tworzyć długiego opisu, co wchodzi w skład pakietu „Premium plus” na automyjni ręcznej czy „Słodkiego szaleństwa” w gabinecie SPA – odpowiednie funkcjonalności dodasz jako informacje o zawartości, a jeśli zezwolisz na samodzielną konfigurację, system umożliwi dobranie dodatkowych usług do zamówienia.

Komu potrzebny jest system zamawiania online?

System zamawiania online dostępny na Twojej stronie internetowej do szereg korzyści. Wśród nich warto wymienić najważniejsze benefity:

  • Nowy kanał dystrybucji – wejście do szeroko rozumianej branży e-commerce pozwoli Ci dotrzeć do nowych klientów z Twojej okolicy.
  • Wzrost zysków i obrotów – docierając do nowych klientów i umożliwiając im rezerwację, zwiększysz obroty, a co za tym idzie – pomnożysz zyski.
  • Przewidywalność działania – nie musisz się zastanawiać, ile osób spodziewasz się jutro w gabinecie, bowiem zarówno liczba klientów, jak i wybrane usługi pojawią się w Twoim systemie zamawiania online.
  • Ujednolicenie kalendarza zadań – nie musisz już martwić się o to, czy zapiszesz danego klienta, system automatycznie zarejestruje nowe zlecenie.
  • Efektywniejsza praca – telefony już nie będą odrywać Cię od świadczenia usługi, nowe zlecenia zostaną dodane bezpośrednio do listy zleceń.
  • Powiększenie lejka sprzedażowego – dodając opcję bezpośredniej rezerwacji poprzez system zamawiania online, zwiększysz swój lejek sprzedażowy w porównaniu do zachęty kontaktem telefonicznym lub mailowym.
  • Minimalizacja ryzyka niestawienia się na usługę – klient, który potwierdzi rezerwację zaliczką oznacza mniejsze prawdopodobieństwo rezygnacji z usługi.

System zamawiania online – pożyteczne i praktyczne rozwiązanie!

Korzystanie z systemu zamawiania online coraz częściej przybiera formę standardu. Twoi klienci oczekują możliwości wygodnego zapisywania się do kosmetyczki, fryzjera, lekarza czy dietetyka. Podobnie jest z wszelkimi formami rekreacji i noclegami – rzadko kiedy udajemy się na urlop bez zarezerwowanego hotelu czy wykupionych biletów wstępu do atrakcji. Wdrożenie systemu zamawiania to odpowiedź na potrzeby klienta XXI wieku – chętniej korzystającego z narzędzi online aniżeli telefonu czy osobistego stawiennictwa. To także możliwość ominięcia portali pośredniczących w usługach, które pobierają wysoką prowizję i tym samym zaniżają Twoje zyski. Poza pożytecznym walorem takiego systemu, warto wskazać na jego praktyczność. Nie musisz odrywać się od pracy, by odebrać telefon czy wpisać nowego klienta do kalendarza. Nie musisz też zatrudniać osoby asystującej do pełnienia tych funkcji – wszystkim zajmie się system zamawiania, który w czasie bieżącym będzie przyjmować nowe zlecenia.

Poznaj recenzje dostępnego na rynku oprogramowania do obsługi zamówień online

Foodeliver

Polski system zamówień online dla gastronomii. Strona www lokalu wraz z systemem obsługi zamówień i zintegrowanymi płatnościami online.

UpMenu

System obsługi zamówień dla restauracji

Zamow.online

System zamówień online, POS, aplikacja mobilna dla restauracji.

Restaumatic

Restauracja musi być gotowa do obsługi zarówno klienta na miejscu, jak i take-away. Zamówienia internetowe można realizować poprzez system Restaumatic.