preloader
4DigitalHub.com
System zamówień online

Zamow.online

Aplikacja mobilna, system POS i obsługa zamówień online dla restauracji.

Ocena końcowa:

4.5/5
Oprogramowanie do zamówień jedzenia

Recenzja Zamow.online

Nie ulega wątpliwości, że funkcjonujemy w świecie gdzie cyfryzacja i dostęp do Internetu stają się coraz powszechniejsze. Oczekujemy, że to przedsiębiorstwa dopasują się do nas – nie inaczej jest w kwestii żywienia. Chcemy, by naszą ulubioną pizzę, pysznego burgera czy domowy obiad można było zamówić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Taką możliwość otwiera przed nami Zamow.online – system do obsługi zamówień internetowych dedykowanych branży gastronomicznej.

Systemy do zamówień online – luksusowy dodatek czy podstawa funkcjonowania?

Jeszcze kilkanaście lat temu terminale POS i systemy do obsługi zamówień online były traktowane jako swoista innowacja. Traktowano je raczej jako ciekawostka podnosząca prestiż restauracji lub element nowoczesności i postępu. Nie sposób dziwić się takiej optyce – przyzwyczajeni byliśmy do kelnerek notujących zamówienie na bloczkach, a z agregatorów restauracyjnych, takich jak Pyszne.pl korzystało niewiele osób. Dziś jednak sprawa ta wygląda zupełnie inaczej – praktycznie każda osoba korzysta z Internetu, dostrzegając wygodę i możliwości tego medium. Zakupy na rynku e-commerce stały się powszechnością, tak samo jak i składanie zamówień online. Te restauracje, które nie posiadają systemu do obsługi zamówień online, same wykluczają się z niezwykle istotnego sektora rynku. Nie jest to już dodatek wpływający na wizerunek, przedmiot luksusu czy dotyk nowoczesności. Własny system do zamówień online to podstawa, dodatek konieczny do rozwoju i utrzymania się na rynku pośród tak licznej konkurencji. Restauratorzy powinni postawić sobie pytanie nie „Czy potrzebuję systemu do zamówień online”, ale „Jaki system do zamówień online powinienem wybrać?” Takie narzędzia, jak między innymi Zamow.online mają zadanie zaspokajać tę potrzebę.

Zamow.online – czego dowiadujemy się ze strony www?

Po wejściu na stronę www ukazuje się nam interaktywny baner, z którego dowiadujemy się, w jaki sposób Zamow.online wesprze gastronomię. By wymienić tylko kilka claimów, system pomoże w obsłudze zamówień, zarządzaniu restauracją, sprzedaży w lokalu i w Internecie oraz w zwiększeniu zysków. Brzmi obiecująco. Dalsze treści na stronie prezentują możliwości systemu, jego zalety oraz garść praktycznych porad i informacji dla gastronomii. Dowiadujemy się, że za swoje usługi twórcy systemu Zamow.online nie pobierają prowizji od zamówienia. Brzmi to obiecująco, szczególnie dla tych, którzy wcześniej współpracowali z agregatorami gastronomicznymi pokroju Glovo lub Wolt pobierającymi po około 25% prowizji. Jeśli pojawiają się dodatkowe pytania, to pomocna okaże się sekcja pytań i odpowiedzi. Tutaj dowiadujemy się między innymi tego, że po opłaceniu zamówienia środki trafiają bezpośrednio na konto restauratora, współpraca jest oparta o umowę na czas nieokreślony, a po rozwiązaniu umowy restaurator może zachować domenę po uiszczeniu opłaty. Po tej lekturze nie pozostaje nic innego, jak przejść do „wnętrza” Zamow.online i ocenić mechanikę narzędzia.

Panel główny systemu do zamawiania online Zamow.online

Logujemy się na konto testowe i od razu otrzymujemy zestaw pełen statystyk i danych na temat naszego lokalu. Uwagę przyciąga diagram kołowy zawierający procentowy udział w daniach – na początku można odnieść wrażenie, że jest tutaj natłok informacji. Szybko jednak okazało się, że statystyki, które nas nie interesują, można schować, ale w ich miejsce nie pojawiały się żadne nowe bloki. Spędziliśmy kilka dobrych minut szukając możliwości dodania widżetów, jednak skończyło się to fiaskiem i nerwami. Przejdźmy do zakładek widocznych po lewej stronie – jak się okazuje, Zamow.online to nie tylko system do obsługi zamówień online, ale i cała administracja firmowa. Znajdziemy tu między innymi zakładkę „Kadry”, gdzie znajdują się dane naszych pracowników oraz ewidencja pracy – Zamow.online może być zintegrowany z systemem rejestrującym odbicia karty dostępowej. Zakładka „Faktury” z kolei pozwoli dodawać, usuwać i rozliczać wszelkie dokumenty fakturowe i rejestry sprzedaży. „Statystyka” z kolei to centrum analityczne Twojej restauracji, gdzie można znaleźć raporty związane ze sprzedażą w wielu zróżnicowanych kategoriach. Tę zakładkę szczegółowo opiszemy nieco niżej, teraz przejdziemy do dodawania produktów.

Zamow.online – baza produktów

W przeciwieństwie do pozostałych systemów, Zamow.online nieco zakamuflował nam dostęp do produktów. Nie jest to odrębna zakładka wyciągnięta na wierzch, ale jedna z kilkunastu podgrup w zakładce „Administracja”. Klikając na przycisk „stwórz produkt”, system przekieruje nas do karty dania, które możemy opisać i ustalić jego atrybuty. Dodatkowo istnieje możliwość dodania zdjęć produktu oraz ustalenia różnych cen w zależności od wskazanych atrybutów (np. wyższa cena za pizzę w większym rozmiarze). Tym sposobem w wygodny sposób dodamy nowe pozycje oraz edytujemy te, które wcześniej zostały stworzone. Całość prezentuje się naprawdę przejrzyście i intuicyjnie, ponarzekać można na zawieszający się system (zwalmy to na karb Internetu, bo przy innych zakładkach takiego problemu nie było). Ponadto widoczność każdego dania można zaznaczać i odznaczać bez konieczności usuwania produktu w podgrupie „Kreator produktów”. Osobno możemy zaznaczać widoczność w POS u kelnerów, a osobno na stronie www, co jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy niektórych dań nie oferujemy w dowozie. Jeśli chcemy wygenerować zniżki, zrobimy to w zakładce „Kupony rabatowe”, gdzie dokonamy pełnej parametryzacji każdego z rabatów.

Dodatkowe funkcjonalności Zamow.online

I tutaj mamy problem, ponieważ możliwości jest tak dużo, że trudno wyróżnić dwie lub trzy kluczowe dodatki. Z jednej strony to dobrze, bo restauratorzy mogą wirtualnie zarządzać swoją restauracją z poziomu aplikacji – do pełni szczęścia brakuje tylko modułu przyjmowania rezerwacji w restauracji. Z drugiej strony Ci, którzy chcą tylko dodać produkty i uruchomić funkcjonalność zamówień online nie wykorzystają w pełni potencjału tego narzędzia. Twórcy postawili na konkretną grupę docelową i w swojej ofercie wywiązują się bez zarzutu. Na uwagę zasługuje zakładka „Statystyka” – my jako miłośnicy wszelkich tabelek i wykresów od razu przeanalizowaliśmy tę grupę i miło się zaskoczyliśmy. System prezentuje nam zestawienie danych z różnymi filtrami: jakie dania były najchętniej zamówione, w jakich godzinach spłynęło najwięcej zamówień, ile punktów lojalnościowych posiada dany klient i wiele, wiele więcej. Zagadkową kartą były dla nas „Słowniki”, jednak po kilku minutach zrozumieliśmy sens tej zakładki. To po prostu zbiór wszystkich elementów, które stanowią „otoczkę” systemu, np. statusy zamówienia, waga produktu, waluta rozliczenia i tak dalej. Wydawać by się mogło, że to mało istotna karta, jednak dzięki temu unikniemy nieporozumień z klientem.

Ile kosztuje system zamówień Zamow.online?

Spośród wcześniej analizowanych propozycji, Zamow.online daje nam możliwość wyboru aż czterech planów. Wersja Mini za 120 PLN / miesiąc to absolutna podstawa tego, czego potrzebuje restauracja, czyli obsługa zamówień online wraz ze stroną www i aplikacją mobilną. Wariant Standard zostaje rozszerzony o możliwość zamówienia do stolika poprzez kod QR i dostępność programu lojalnościowego, a to w cenie 220 PLN miesięcznie. Opcja Ekstra za 320 PLN co miesiąc pozwala dodatkowo prowadzić rejestr czasu pracy, generować faktury oraz udostępnia narzędzie POS do jednego urządzenia. Najbogatszy pakiet – Pro za 420 PLN miesięcznie – rozszerza poprzedni plan o kiosk samoobsługowy. Producenci jednocześnie zastrzegają, że kwoty nie uwzględniają kosztów dodatkowych urządzeń, nie zmienia to jednak faktu, że propozycja Zamow.online wydaje się być naprawdę atrakcyjna finansowo. Stopień rozbudowania narzędzia oraz różnorodność planów pokazuje, że system Zamow.online spełnia potrzeby zarówno małych, kameralnych restauracji, jak i lokalów nastawionych na duże obroty, a nawet częściową samoobsługę. Całość działa poprawnie, konfiguracja systemu co prawda zajmie Wam kilka godzin, ale efekt końcowy warty jest poświęconego czasu.

Blog

Artykuły na blogu

Przeczytaj artykuły poświęcone oprogramowaniu webowemu typu CRM.